AT0805BRD0715RL
DigiKey Part Number
13-AT0805BRD0715RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AT0805BRD0715RLCT-ND - Cut Tape (CT)
13-AT0805BRD0715RLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805BRD0715RL
Description
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/8W 0805
Detailed Description
15 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
AT0805BRD0715RL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)