AT0805BRD0713KL is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 4 786
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Upgrade
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 816
13 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805BRD0713KL
DigiKey Part Number
AT0805BRD0713KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805BRD0713KL
Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805BRD0713KL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)