AT0603BRD0749K9L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 294
Datasheet
49.9 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0603BRD0749K9L
DigiKey Part Number
13-AT0603BRD0749K9LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AT0603BRD0749K9LCT-ND - Cut Tape (CT)
13-AT0603BRD0749K9LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0603BRD0749K9L
Description
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 1/10W 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
AT0603BRD0749K9L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)