AT0603BRD071K47L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 2 184
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 442
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale Thin Film
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
1.47 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0603BRD071K47L
DigiKey Part Number
AT0603BRD071K47L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0603BRD071K47L
Description
RES SMD 1.47KOHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0603BRD071K47L Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)