AR0805FR-073K9L is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 47
Stackpole Electronics Inc
3.9 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
AR0805FR-073K9L
DigiKey Part Number
AR0805FR-073K9L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AR0805FR-073K9L
Description
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AR0805FR-073K9L Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)