AF1210FR-07750RL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 4 450
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 4 199
Datasheet
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
750 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
AF1210FR-07750RL
DigiKey Part Number
AF1210FR-07750RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF1210FR-07750RL
Description
RES SMD 750 OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AF1210FR-07750RL Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)