AF102MJR-0743RL
DigiKey Part Number
13-AF102MJR-0743RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF102MJR-0743RL
Description
RES CHIP 102
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
43 Ohm ±5% 31.25mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0302 (0805 Metric), Long Side Terminals
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Manufacturer
YAGEO
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Qualification
AEC-Q200
Part Status
Active
Applications
DDR SDRAM
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
43
Package / Case
0302 (0805 Metric), Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0302
Number of Resistors
2
Size / Dimension
0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
Number of Pins
4
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Power Per Element
31.25mW