AF0603FR-0734K8L
DigiKey Part Number
13-AF0603FR-0734K8LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AF0603FR-0734K8LCT-ND - Cut Tape (CT)
13-AF0603FR-0734K8LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF0603FR-0734K8L
Description
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
34.8 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AF0603FR-0734K8L Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)