AF0402FR-0712KL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AF0402FR-0712KL |
Description | RES SMD 12K OHM 1% 1/16W 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 12 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AF0402FR-0712KL Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm) |