AC2512FK-07649KL is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Panasonic Industry
649 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AC2512FK-07649KL
DigiKey Part Number
AC2512FK-07649KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC2512FK-07649KL
Description
RES SMD 649K OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
AC2512FK-07649KL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)