AC2010FK-7W665KL | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 13-AC2010FK-7W665KL-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AC2010FK-7W665KL |
Description | RES 665K OHM 1% 1.25W 2010 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 665 kOhms ±1% 1.25W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case 2010 (5025 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |