AC1210JKNPO9BN152 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
1500 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
AC1210JKNPO9BN152
DigiKey Part Number
AC1210JKNPO9BN152-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC1210JKNPO9BN152
Description
CAP CER 1500PF 50V C0G/NPO 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AC1210JKNPO9BN152 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)