AC1210FR-07510KL is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 18 816
Panasonic Industry
510 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AC1210FR-07510KL
DigiKey Part Number
AC1210FR-07510KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC1210FR-07510KL
Description
RES SMD 510K OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AC1210FR-07510KL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)