AC0612FR-0722RL
DigiKey Part Number
13-AC0612FR-0722RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0612FR-0722RLCT-ND - Cut Tape (CT)
13-AC0612FR-0722RLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0612FR-0722RL
Description
RES 22 OHM 1% 3/4W 0612
Detailed Description
22 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)