AC0603GRNPO9BN150 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
15 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
AC0603GRNPO9BN150
DigiKey Part Number
13-AC0603GRNPO9BN150TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0603GRNPO9BN150
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)