AC0201FR-0710K5L is available for purchase but is not normally stocked.
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 14 500
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 835
Datasheet
10.5 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AC0201FR-0710K5L
DigiKey Part Number
AC0201FR-0710K5L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0201FR-0710K5L
Description
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AC0201FR-0710K5L Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)