AA1210JR-076R2L is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 0
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KOA Speer Electronics, Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
6.2 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AA1210JR-076R2L
DigiKey Part Number
AA1210JR-076R2L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA1210JR-076R2L
Description
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/2W 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
AA1210JR-076R2L Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)