AA1210FR-078R2L is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 7 879
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
8.2 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AA1210FR-078R2L
DigiKey Part Number
AA1210FR-078R2L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA1210FR-078R2L
Description
RES SMD 8.2 OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AA1210FR-078R2L Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)