AA1206FR-073R48L is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 7 093
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
3.48 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AA1206FR-073R48L
DigiKey Part Number
AA1206FR-073R48L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA1206FR-073R48L
Description
RES SMD 3.48 OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
AA1206FR-073R48L Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)