820KD10J-OTB is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 45
In Stock: 0
82 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
820KD10J-OTB
DigiKey Part Number
13-820KD10J-OTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
820KD10J-OTB
Description
VARISTOR 82V 3.5KA DISC 10MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
90 V
Manufacturer
Current - Surge
3.5 kA
Series
Energy
17J
Packaging
Tape & Box (TB)
Capacitance @ Frequency
1200 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
50 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
65 V
Varistor Voltage (Min)
74 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
82 V