621KD14-OTR is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
620 V 4.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
621KD14-OTR
DigiKey Part Number
13-621KD14-OTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
621KD14-OTR
Description
VARISTOR 620V 4.5KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
682 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
320 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
385 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
505 V
Varistor Voltage (Min)
558 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
620 V