471KD14J-O is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
470 V 6 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
471KD14J-O
DigiKey Part Number
13-471KD14J-O-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
471KD14J-O
Description
VARISTOR 470V 6KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
517 V
Manufacturer
Current - Surge
6 kA
Series
Energy
175J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
430 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
300 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
385 V
Varistor Voltage (Min)
423 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
470 V