3RM230L-8/B
DigiKey Part Number
13-3RM230L-8/B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RM230L-8/B
Description
GDT 230V 10KA 3 POLE TH
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gas Discharge Tube 230 V 10000A (10kA) ±20% 3 Pole Through Hole
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
10000A (10kA)
Manufacturer
YAGEO
Tolerance
±20%
Series
Number of Poles
3
Packaging
Tray
Fail Short
No
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Voltage - DC Spark Over (Nom)
230 V