30KPA48CA/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
81.6V Clamp 371.3A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
30KPA48CA/TR13
DigiKey Part Number
13-30KPA48CA/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA48CA/TR13
Description
TVS DIODE 48VWM 81.6VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
81.6V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
371.3A
Series
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.6V