221KD07-OTB is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 991
Datasheet
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
220 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
221KD07-OTB
DigiKey Part Number
13-221KD07-OTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
221KD07-OTB
Description
VARISTOR 220V 1.2KA DISC 7MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
242 V
Manufacturer
Current - Surge
1.2 kA
Series
Energy
14J
Packaging
Tape & Box (TB)
Capacitance @ Frequency
230 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
140 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
180 V
Varistor Voltage (Min)
198 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
220 V