15KPA43A/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
69.8V Clamp 216.3A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA43A/TR13
DigiKey Part Number
13-15KPA43A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA43A/TR13
Description
TVS DIODE 43VWM 69.8VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.8V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
216.3A
Series
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
48V