1.5SMC24CA-AT/13 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
33.2V Clamp 45.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
1.5SMC24CA-AT/13
DigiKey Part Number
13-1.5SMC24CA-AT/13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC24CA-AT/13
Description
TVS DIODE 20.5VWM 33.2V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
45.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20.5V
Voltage - Breakdown (Min)
22.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
33.2V