1.5KE82CA/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 2 000
Datasheet
113V Clamp 13.5A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-201
1.5KE82CA/TR13
DigiKey Part Number
13-1.5KE82CA/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5KE82CA/TR13
Description
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO201
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.5A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70.1V
Voltage - Breakdown (Min)
77.9V