XP10NA1R5TL
DigiKey Part Number
5048-XP10NA1R5TLTR-ND - Tape & Reel (TR)
5048-XP10NA1R5TLCT-ND - Cut Tape (CT)
5048-XP10NA1R5TLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XP10NA1R5TL
Description
MOSFET N-CH 100V 300A TOLL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 100 V 300A (Tc) 3.75W (Ta), 333W (Tc) Surface Mount TOLL
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
304 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±20V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
16960 pF @ 80 V
Part Status
Active
Power Dissipation (Max)
3.75W (Ta), 333W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Supplier Device Package
TOLL
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.5mOhm @ 100A, 10V