JCH1024S15 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 666mA 18V - 36V Input
JCH1024S15
DigiKey Part Number
JCH1024S15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JCH1024S15
Description
DC DC CONVERTER 15V 10W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power (Watts)
10 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.5 kV
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Tube
Features
OCP, SCP
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Type
Isolated Module
Efficiency
85%
Number of Outputs
1
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
18V
Package / Case
5-DIP Module
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Voltage - Output 1
Standard Number
Current - Output (Max)
666mA