18012115411H
DigiKey Part Number
732-18012115411HTR-ND - Tape & Reel (TR)
732-18012115411HCT-ND - Cut Tape (CT)
732-18012115411HDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18012115411H
Description
DGTL ISOLTR 3.75KV 2CH CAN 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
CAN Digital Isolator 3750Vrms 2 Channel 150Mbps 150kV/µs (Typ) CMTI 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
EDA/CAD Models
18012115411H Models
Category
Voltage - Isolation
3750Vrms
Mfr
Common Mode Transient Immunity (Min)
150kV/µs (Typ)
Series
Data Rate
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max)
15ns, 15ns
Part Status
Active
Pulse Width Distortion (Max)
4.5ns
Technology
Capacitive Coupling
Rise / Fall Time (Typ)
2.5ns, 2.5ns
Type
CAN
Voltage - Supply
2.375V ~ 5.5V
Isolated Power
No
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C