MKS4J021502C00KF00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MKS4J021502C00KF00 is not available
MKS4J021502C00KF00
DigiKey Part Number
1928-MKS4J021502C00KF00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKS4J021502C00KF00
Description
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD
Detailed Description
0.015 µF Film Capacitor 400V 630V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
400V
Voltage Rating - DC
630V