MKS4G022202C00MI00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MKS4G022202C00MI00 is not available
MKS4G022202C00MI00
DigiKey Part Number
1928-MKS4G022202C00MI00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKS4G022202C00MI00
Description
CAP FILM 0.022UF 20% 400VDC RAD
Detailed Description
0.022 µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
200V
Voltage Rating - DC
400V