MKS4D023302A00MJ00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MKS4D023302A00MJ00 is not available
MKS4D023302A00MJ00
DigiKey Part Number
1928-MKS4D023302A00MJ00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKS4D023302A00MJ00
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 100VDC RAD
Detailed Description
0.033 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.394" L x 0.098" W (10.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V