647-25ABPE | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 647-25ABPE-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 647-25ABPE |
Description | HEATSINK TO-220 W/PINS BLK 2.5" |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Heat Sink TO-220 Aluminum 6.0W @ 25°C Board Level, Vertical |
Datasheet | Datasheet |
Category | Length 2.500" (63.50mm) |
Mfr | Width 1.650" (41.91mm) |
Series | Fin Height 1.000" (25.40mm) |
Packaging Bulk | Power Dissipation @ Temperature Rise 6.0W @ 25°C |
Part Status Active | Thermal Resistance @ Forced Air Flow 2.80°C/W @ 200 LFM |