PL-1-3-76X127-30
PL-1-3-76X127-30
DigiKey Part Number
345-PL-1-3-76X127-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PL-1-3-76X127-30
Description
THERM PAD 127MMX76.2MM BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Blue 127.00mm x 76.20mm Rectangular Tacky - One Side
Category
Outline
127.00mm x 76.20mm
Manufacturer
Wakefield Thermal Solutions
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Series
Material
Silicone Elastomer
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - One Side
Part Status
Active
Color
Blue
Usage
Multi
Thermal Conductivity
3.0W/m-K