DST-64-1-305X305
DigiKey Part Number
345-DST-64-1-305X305-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DST-64-1-305X305
Description
THERM TAPE 305X305X0.64MM W/ADH
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 305.00mm x 305.00mm Square Adhesive - Both Sides
Category
Outline
305.00mm x 305.00mm
Manufacturer
Wakefield Thermal Solutions
Thickness
0.0250" (0.635mm)
Series
Material
Non-Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Adhesive - Both Sides
Part Status
Active
Backing, Carrier
Fiberglass
Usage
Multi
Color
White
Type
Pad, Sheet
Thermal Conductivity
1.0W/m-K