RWB3K250QL
DigiKey Part Number
804-RWB3K250QLTR-ND - Tape & Reel (TR)
804-RWB3K250QLCT-ND - Cut Tape (CT)
804-RWB3K250QLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWB3K250QL
Description
RWB3K250QL REELED
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.25 kOhms ±0.02% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Metal Foil
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)