UMA02040G3322HAU00
DigiKey Part Number
749-UMA02040G3322HAU00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMA02040G3322HAU00
Description
UMA 0204-05 0.02% AU 33K2
Detailed Description
33.2 kOhms ±0.02% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Thin Film
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)