UMA02040G2432BAU00
DigiKey Part Number
749-UMA02040G2432BAU00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMA02040G2432BAU00
Description
UMA 0204-05 0.1% AU 24K3
Detailed Description
24.3 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Thin Film
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)