UMA02040G2001HAU00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
2 kOhms ±0.02% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Thin Film
UMA02040G2001HAU00
DigiKey Part Number
749-UMA02040G2001HAU00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMA02040G2001HAU00
Description
UMA 0204-05 0.02% AU 2K0
Detailed Description
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)