SMM02070D8202CBP00
DigiKey Part Number
749-SMM02070D8202CBP00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM02070D8202CBP00
Description
SMM0207 25 82K 0,25% BP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 kOhms ±0.25% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)