SMM02070C3300FBP00
DigiKey Part Number
749-1155-2-ND - Tape & Reel (TR)
749-1155-1-ND - Cut Tape (CT)
749-1155-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM02070C3300FBP00
Description
RES SMD 330 OHM 1% 1W MELF
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMM02070C3300FBP00 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)