SMM02070C3019FBP00
DigiKey Part Number
SMM02070C3019FBP00-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM02070C3019FBP00
Description
RES SMD 30.1 OHM 1% 1W MELF
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30.1 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
SMM02070C3019FBP00 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)