SMM0204WE8981BB300
DigiKey Part Number
749-SMM0204WE8981BB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM0204WE8981BB300
Description
SMM0204 15 8K98 0,1%B3 EN140401-
Detailed Description
8.98 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.059" Dia x 0.142" L (1.50mm x 3.60mm)