SMM0204WC1000FB100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
100 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film
SMM0204WC1000FB100
DigiKey Part Number
749-SMM0204WC1000FB100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM0204WC1000FB100
Description
SMM0204 50 100R 1% B1 EN140401-8
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.059" Dia x 0.142" L (1.50mm x 3.60mm)