SMM0204VE1002BB300
DigiKey Part Number
749-SMM0204VE1002BB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM0204VE1002BB300
Description
SMM0204 15 10K 0.1% B3 EN140401-
Detailed Description
10 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)