SMM02040E4992CB000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
49.9 kOhms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
SMM02040E4992CB000
DigiKey Part Number
749-SMM02040E4992CB000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM02040E4992CB000
Description
SMM0204 15 49K9 0,25% B0
Detailed Description
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)