SMM02040D4993CB100 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
499 kOhms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
SMM02040D4993CB100
DigiKey Part Number
749-SMM02040D4993CB100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM02040D4993CB100
Description
SMM0204 25 499K 0,25% B1
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)