SMM02040D1002BB300 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMM02040D1002BB300 |
Description | RES 10K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SMM02040D1002BB300 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
Series | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case MELF, 0204 |
Resistance | Supplier Device Package |
Tolerance | Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |